Ostatnia aktualizacja: 2019.08.10

Spis treści:

B. Wszystkie rodzaje wyjazdów - dla dociekliwych.

- w jakim składzie, do ilu autek, ceny i ile czasu trzeba rezerwować na konkretne wyjazdy,
- koszty wyjazdów.


Proste zasady, jasne reguły.

Spotkanie:
orientacyjne
(do 60 minut) przeważnie w niedziele od 06:00 do 14:00 i w środy po 14:00 do 22:00 (trzeba się umówić na konkretną godzinę)
lub
wyjazdowe (do 90 minut) codziennie o dowolnej porze, ale
najchętniej wybierane terminy na wyjazd:

1. niedziela (lub wtorek lub czwartek) od 02:00 do 06:00, żeby być na późny wieczór przy pierwszym samochodzie, przekimać noc (może być w samochodzie lub w hostelu od 30euro za osobę), zregenerować siły i od 8:00 oglądać,
przy jednym z dwóch założeń, że:
* chcemy zobaczyć max 4 (w piątek max 2 - sprawdzenie jednego autka to 3 godziny, a rejestracja jest możliwa do 12:00) najlepsze asy z rękawa, kupić lepszy, zarejestrować i wrócić do Polski tego samego dnia (wyjazd "dobowy"),
* chcemy zobaczyć nawet do 12 aut pierwszego dnia w nawet 4 regionach, przejechać do kolejnych regionów w nocy (jeżeli place są otwarte, to od razu w nocy sprawdzam blachę i stan auta czy mi się podoba i jeżeli nie podoba mi się, to jedziemy do następnego autka), drugiego dnia zobaczyć nawet 8 aut w kolejnych 4 regionach, w nocy już niestey trzeba trochę zregenerować siły, trzeciego dnia zobaczyć do 4 aut w 2 regionach, kupić najciekawszy do południa i zarejestrować lub oglądać dalej i przy zakupie wieczornym, poczekać do godzin pracy urzedów do rana, zarejestrować autko i powrót (wyjazdy: "najsprawniejsze", "typowe", "łączone" lub "BEZ" lub "wygodny" lub "ASO" lub "handlowe grupowe").

2. niedziela (lub wtorek lub czwartek) od 10:00 do 14:00, żeby być na ok 10:00 przy pierwszym samochodzie i od razu oglądać, zobaczymy do 8 aut pierwszego dnia ("najsprawniejsze" lub "typowe" lub "PLUS" lub "BEZ" lub "handlowe").

3. niedziela lub wtorek od 17:00 do 21:00, żeby być około 14:00 przy pierwszym samochodzie i od razu oglądać, zobaczymy do 6 aut pierwszego dnia ("dobowe" lub "najsprawniejsze" lub "BEZ").

4. czwartek lub piątek od 17:00 do 21:00, żeby być około 14:00 przy pierwszym samochodzie i od razu oglądać (zobaczymy do 6 aut pierwszego dnia), przy zakupie auta po 12:00 w piątek, czasami zorganizuję rejestrację w sobotę do 12:00, a czasami trzeba czekać do poniedziałku ("typowe" lub "laweta" lub "BEZ").

5. poniedziałek lub środa od 9:00 do 17:00, żeby być następnego dnia około 12:00 przy pierwszym samochodzie i od razu oglądać, zobaczymy do 6 aut pierwszego dnia ("najsprawniejsze" lub "typowe" lub "ASO" lub "BEZ" lub "handlowe").

6. piątek od 6:00 do 14:00, żeby być następnego dnia około 6:00 na placu 2500 aut i od razu oglądać, potem pojedziemy na plac 700 aut, jest możliwość sprawdzenia czy w pobliżu są autka szukane ("2 giełdy" lub "BEZ, gdy będzie").


Spotkania są możliwe:
- u mnie na Bemowie w dni otwarte (za darmo),
- mogę odebrać z Dw. Zachodniego w Warszawie (za darmo),
- mogę dojechać do Pani/Pana TYLKO po wypełnieniu całego formularza kontaktowego,
dojazd ponad 50km, liczony w Polsce, w obie strony z Bemowa 1km=1zł (płatne z góry),

- mogę odebrać do 30km od autostrady A2 Warszawa - Świecko, (w cenie paliwa, dla wyjazdów wykupionych z góry),
- mogę dojechać do Pani/Pana TYLKO po wypełnieniu całego formularza kontaktowego,
dojazd ponad 50km, liczony w Niemczech, w obie strony z Dusseldorfu 1km=1euro (płatne z góry)


Wyjazd po samochód z nami, proszę traktować bez stresu
na zasadzie relaksacyjnej przejażdżki, do konkretnych aut w najlepszym stanie,
zawsze staramy się, żeby kupiła Pani/ kupił Pan
najzdrowsze autko w założonej kwocie
(mamy czas dla każdego na spokojnie, bez niepotrzebnych stresów,
niezależnie czy wyjazd będzie trwał 1 dzień czy 4 dni,
zawsze najważniejsze jest, żeby wyjazd i zakup się udały,
przeważnie już 2 autko jest właściwe, ale jeżeli to po to przygotowuję listy wyjazdowe i sprawdzam w trakcie wyjazdu czy są nowe autka,
żeby mieć zawsze ponad 40 aut w rezerwie do oglądania
i żeby mieć pewność, że zrobiłem wszystko, żeby autko było najlepsze do ceny zakupu).


Możemy pojechać dowolnego dnia, o dowolnej porze (w wolnym terminie).


Promocje stałe
wybrane są w dniach i godzinach najwygodniejszych do jazdy (małe natężenie ruchu).


Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania w obie strony, ale ważne, żeby kupująca osoba dobrze czuła się w środku,
dlatego wolę jeździć wspólnie "z kupującą osobą",
po jazdach testowych i zaakceptowaniu przeze mnie,
wsiądzie Pani/Pan i też się przejedzie kawałek, żeby poczuć, czy dobrze się Pani/Pan czuje w tym autku.
Z autem jak z miłością. Możemy zobaczyć na placu 10 aut tego samego modelu, w tym samym stanie, z tego samego rocznika,
a TEN właściwy pojazd, którym jest jak uszyty na miarę i dobrze się prowadzi, będzie tylko jeden.
Przy wyjazdach prywatnych "NIE super ekonomicznych", zawsze może Pani/Pan zabrać jedną osobę towarzyszącą, a jadąc Pani/Pana autem nawet dwie osoby.


Osobie, która nie chce prowadzić w trasie, ale chce pojechać, proponuję:
wyjazd "wygodny" z Panią/Panem, moim autkiem osobowym (kompakt)
i "PLUS" po zakupie mogę poprowadzić Pani/Pana auto
lub "lawetą" możemy pojechać.

Jak wygląda "PLUS"?
Po zobaczeniu, wybraniu, zakupie i odebraniu, poprowadzę Pani/Pana pojazd, potem wrócę po swój komunikacją
(najtańsze opcje dojazdu do mojego autka w Niemczech Zachodnich średnio 60 euro) i wrócę swoim autkiem (tylko koszt drogi z rachunków) - czasowo dla Pani/Pana nic się nie zmienia, a dla mnie dochodzą dodatkowe 2 doby w trasie do wybranego wyjazdu
ale liczę promocyjnie +150euro i koszty z rachunków.
Koszty są podobne jak przy wyjeździe "BEZ" i przy wyjeździe lawetą.

Kluczowe pytanie. Czy wyjazd się opłaca i ile wynoszą koszty kompletne wyjazdu i sprowadzenia?

W Niemczech trzeba dobrze poszukać, poświęcić kilka dni z ręką na sercu i kupuje się auto w stanie minimum 5,4* bardzo zadbane (8,0* - nowe), trzeba zrobić wymianę oleju lub inną inwestycję około 400zł i potem tylko wymiana płynów, filtrów, tankowanie przez najbliższe 100.000km,
a w Polsce w tej samej cenie szukając okazję można kupić stan bardzo dobry 3,5*, auto powypadkowe i kilka tysięcy do inwestycji w mechanikę w przeciągu najbliższych 10.000km (auto w podobnym stanie 3,5* w Niemczech kosztuje 50% taniej).
Znajdując wady, negocjuję ceny, przeważnie (udaje się 1500euro = ponad 6.000zł), żeby było na inspekcję olejową, drobne naprawy i koszty wyjazdu, a często jeszcze na koszty rejestracji.
Koszty standardowe, czyli: wyszukanie, wyjazd, zobaczenie, kolejne wyszukanie, sprawdzenie, jazdy testowe, ocena napraw przeszłych i przyszłych, określenie wartości rynkowej autka po uwzględnieniu napraw, oczekiwanie na przelew lub rejestrację i sprowadzenie, zależy to tylko od osoby kupującej (w kolejności od najważniejszego: czy cena na zakup auta jest realna do Pani/Pana wymagań i jaka jest ilości aut na sprzedaż do przewertowania 400 czy 1.700, ile jest aut z odpowiednim wyposażeniem czy w odpowiednim stanie (często dwa najlepsze są gorsze niż 6, które wybrałem do listy ale muszę te autka zobaczyć osobiście, żeby wiedzieć który lepszy "krucjata"), ilość oglądanych aut (przy pozytywnych osobach i zdrowym podejściu wystarczy 4, czasami 6, zeby wybrać najlepszy na lata najmniej awaryjnej jazdy), ilość dni i nocy w trasie, jakim pojazdem jedziemy i kto prowadzi w trasę TAM, czy mam czekać w Niemczech na przelew (czasami 6 dni), czy mam odprowadzić w drodze powrotnej Pani/Pana autko), podsumowując:
skrajne wartości, które spotkałem:
rekord od 1.600zł "dobowy", już pierwsza Meriva okazał się złotym strzałem w stanie 5,8* i nie trzeba było dalej jechać, do tego wynegocjowałem cenę, do tego za darmo tablice i bak paliwa w cenie,
średnio 2.400zł "najsprawniejszy" do 3 dni w trasie, realna kwota na zakup
średnio 3.200zł "typowy"dwa dni w trasie, realna kwota na zakup
najdrożej do 4.600zł "gdy będzie, PLUS", zakup Mazda 6 w stanie 4,8* ze sprowadzeniem za 23.000zł z oryginalnym lakierem, a ceny realne za podobny stan w Polsce od 33.000zł, (zobaczyłem 28 aut, sprawdziłem 8, wykonałem 6 jazd testowych, zrobiłem po 60 zdjęć znalezionych wad i zalet najlepszych 3 autek do weryfikacji, który klientka chce kupić, po wpłaceniu zaliczki w imieniu kupującej osoby, czekałem tydzień na przelew, podsumowując byłem aż 21 dni w trasie, przyprowadziłem zakupione autko pod wskazany adres).
Jaka jest różnica między wyjazdem osobowym, a "lawetą"?
Przy szukaniu auta w realnej cenie rynkowej:
ogólnie są podobne koszty łączne, do wyjazdu osobowym.
Różnice pozytywne:
nie czekamy na godziny pracy urzędów (wtorki i piątki do 12:00), żeby wyrobić tablice, dlatego raczej wyjazdy czwartek późnym wieczorem, w piątek i ewentualnie w sobotę oglądanie, po zakupie od razu powrót, z drobnym czasem na sen.
Różnice negatywne:
auta do 1600kg i 5 m długości,
mniej wygodnie dla wyższych osób z długimi nogami,
siedzenie łączone dla 2 pasażerów,
predkość 90km/h i spalanie do 15,5L na 100km (przy trasie do 2.700km i do 2 dni lawetą w trasie koszty są podobne do wyjazdu na 3 dni osobowym z rejestracją kupionego autka i paliwam na powrót do dwóch autek, ale przy wydłużeniu wyjazdu lawetą o każdą kolejną rozpoczętą dobę jest drożej o 70 auto za samą lawetę w trasie, i oczywiście dodatkowe paliwo).


Dla osoby konkretnej prywatnej
wyjazd "dobowy kompaktem" (moim autkiem z listą w trakcie wyjazdu) lub
wyjazd "najsprawniejszy" (Pani/Pana autkiem z moją listą wyjazdową i z listą w trakcie wyjazdu wjeżdżając do danego regionu),
pojechać po autko seryjne (z bardzo realną kwotą na zakup ze sprowadzeniem, średnio z rezerwą + 5.000zł), zobaczyć 2 do 8 najlepszych Asów z rękawa, sprawdzić 6 najlepszych, wybrać najciekawszy i wrócić czym prędzej
(wyjazd dobowy od startu do zakupu i rozliczenia, profilaktycznie rezerwujemy 2 dni, średnio 2.400km - od 2.100km do 2.600km)
250euro i koszty (lista wyjazdowa +100euro)
(wyjazd Pani/Pana autkiem rezerwujemy do 4 dni, ponieważ bieżemy pod uwagę, że jedni jeżdżą po autostradach 90km/h, a inni 160km/h)
350euro i koszty z rachunków (jeżeli mam poprowadzić jeden pojazd w drodze powrotnej +100 euro).


Zdaję sobie sprawę, iż większość osób woli wyjazd "typowy":
wyjazd "ekspresowy" (z moją listą wyjazdową) lub
wyjazd "ekonomiczny" (z moją listą w trakcie wyjazdu),
wyjazd po samochód (w miarę realnej cenie - w granicach +- 3.000zł), zobaczyć 8 do 14 aut, sprawdzenie do 6 najciekawszych, może się wydawać męczące i czasochłonne, ale czym są
średnio 2 dni w trasie wobec kupna auta na kilka lat najmniej awaryjnej jazdy (profilaktycznie rezerwujemy 3 dni, średnio 2.600km - od 2.100km do 2.900km)
450euro i koszty z rachunków.


Wyjazd "super ekonomiczny" (lista wyjazdowa i lista online).
Osoba, która woli zapłacić niższe łączne koszty wyjazdu, ale może pojechać w trochę dłuższą trasę, z dodatkową obcą osobą (sam dobieram, bo autka są w tych samych regionach) i koszty przejazdu dzielimy na ilość klientów, dlatego są niższe:
- wyjazd "łączony" taniej średnio o ok 800zł (dla 2 prywatnych osób)
- wyjazd "gupowy" taniej średnio o ok 1.100zł (dla 3 handlarzy) z wyszukaniem konkretnego autka w konretnym stanie,
trzeba doliczyć średnio po dodatkowy 1 dzień na czas wyjazdu, na oglądanie dla każdej dodatkowej osoby.


Osoba traktująca
wyjazd jako "wycieczkę krajoznawczą" (lista wyjazdowa i wyjazdowa w trakcie wyjazdu),
chcąca zobaczyć 14 do 40 aut, sprawdzenie do 6 najciekawszych, pomarudzić (mało realna kwota na zakup auta w zdrowym stanie - średnio 7.000zł taniej), wybrać najtańszy z możliwie zdrowych,
średnio 3 dni w trasie wobec kupna auta najtańszego i mało zmęczonego (profilaktycznie rezerwujemy 5 dni, średnio 2.800km - od 2.100km do 3.400km)
650euro i koszty z rachunków.


Dla osoby znajomej, która nie ma czasu pojechać w trasę wyjazd "BEZ" osoby kupującej
wyjazd "krucjata" lub "gdy będzie właściwy", zasada jest podobna jak przy wyjazdach wygodnych ale spiszemy umowę, biorę pieniążki na koszty i na zaliczkę (chyba że ktoś woli, żebym wziął od razu kasę na auto i nie czekał potem kilka dni na przelew, tylko od razu przyprowadził autko), jadę spokojniejszym tempem, oglądam 8 do 40 autek, sprawdzę najlepsze 8, najlepsze 2 fotografuję (około 60 zdjęć znalezionych wad i prześlę na Email lub na FB), zdecyduje Pani/Pan który kupi, sprzedawca prześle umowę kupna do podpisu, odeśle Pani/Pan podpisaną umowę i przeleje Pani/Pan kasę na konto sprzedawcy, po wpłynięciu kasy do sprzedawcy można odebrać autko, wrócę Pani/Pana pojazdem, potem wróce po swoje autko (rezerwuję profilaktycznie do 6 dni na cały wyjazd)
550euro i koszty z rachunków.


Koszty z rachunków - co to jest:
- paliwo wg. zużycia, zależnie od auta, stylu jazdy, prędkości i warunków na drodze,
od 4 L/100km (np. przy 95km/h: do 1.0 np.: japońskie benzyny, do 1.6 diesel np.: Peugeot 308, czyli paliwo na trasę 2.100km trzeba liczyć od 500 zł, a na trasę 2.700km od 650 zł),
od 5 L / 100km (np. przy 95km/h: 1.2 do 1.6 benzyny np.: Opel Corsa, Honda Civic, 1.7 do 3.0 diesel manual np.: Opel Vectra 1.9, Audi A4 3.0 tdi, Bmw 330d, Mercedes C270, Volvo XC90 2.4d, czyli paliwo na trasę 2.100km trzeba liczyć od 650 zł, a na trasę 2.700km od 850 zł)
od 6 L / 100km (np. przy 95km/h: do 1.6 benzyny automat np.: Ford Focus, Vw Golf, 1.6 do 2.0 benzyny np.: Ford Mondeo, Mazda 6, 1.7 do 3.0 diesel automat np.: Opel Vectra 1.9, Audi A4 3.0 tdi, Bmw 330d, Mercedes C270, Volvo XC90 2.4d, czyli paliwo na trasę 2.100km trzeba liczyć od 800 zł, a na trasę 2.700km od 1.050 zł)
- autostrada w jedną stronę W-wa - Świecko 88 zł za osobówkę 2 osiową,
- rejestracja z ubezpieczeniem w Niemczech od 80 euro,
- ciepły posiłek średnio 10 euro na osobę,
- noclegi (możemy spać w samochodzie pierwsze dwie noce) średnio 35 euro za osobę
- dojazd do mojego autka (wyjazd "wygodny z Panią/Panem", po odprowadzeniu Pani/Pana autka), tanią komunikacją do Niemiec Zachodnich średnio 250 zł.
Podsumowanie:


Wyjazdy dla osób prywatnych (ceny BRUTTO bez paliwa - od 4L/100km):

Prywatne NAJTAŃSZE "Z" Panią/Panem
możliwe z Pani/a osobą towarzyszącą
przy bardzo realnej kwocie na zakup
trasa 1 do 3 dni i do 2.400km
(z listą tylko online w trakcie wyjazdu
od 699zł) od 899 zł (przy promocjach) + koszty,
Wyszukam 40 do 200 aut,wybierzesz miń.8,
sprawdzę też w trakcie nowe ogłoszenia,
zobaczymy do 12, ocenię 6 naj., do wyboru:
Dobowy; Twoim autem; Łączony dla 2 klientów
po samochód w stanie minimum 5,2* :
wnętrze jak nowe, technicznie zadbany,
mechanika do około 150.000km
serwisowany, max 1 el. lakier bez szpachli.Prywatne INDYWIDUALNE "Z" Panią/Panem
i Pani/a osobą towarzyszącą
przy realnej kwocie zakupu
trasa 2 do 4 dni i 2.400 do 2.800km
(z listą tylko online w trakcie wyjazdu
od 1099zł) od 1299zł (przy promocjach) + koszty,
Wyszukam 40 do 200 aut,wybierzesz miń.8,
sprawdzę też w trakcie nowe ogłoszenia,
zobaczymy do 20, ocenię 8 naj., do wyboru:
Ekonomiczny; Ekspresowy; Full opcja; Plus
po samochód w stanie minimum 5,8* :
wnętrze jak nowe, technicznie b. zadbany,
mechanika do około 200.000km
org. lakier, na lata najmniej awaryjnej jazdy.Prywatne NIE PROWADZI Pani/Pan w trasie,
możliwe z Pani/a osobą towarzyszącą
przy mało realnej kwocie zakupu
trasa 3 do 5 dni i 2.800 do 3.400km
lub "BEZ" osoby kupującej
od 500euro (przy promocjach) + koszty
Wyszukam 40 do 200 aut,wybierzesz miń.8,
sprawdzę też w trakcie nowe ogłoszenia,
zobaczymy do 40, ocenię 8 naj., do wyboru:
Lawetą; Fobia wyjazdu; Brak czasu; Gdy będzie
po samochód w stanie minimum 4,2* :
wnętrze jak nowe, technicznie zadbany,
mechanika do około 100.000km
1 właś., serwisowany, po drobnych przygodach.


Wyjazdy dla autoryzowanych salonów (ceny za komplet z transportem):

Dla 1 klienta ASO, od 1050euro
"Z" klientem lub "BEZ":
Wyszukam 40 do 200 aut,wybierzesz miń.8,
sprawdzę też w trakcie nowe ogłoszenia,
zobaczymy do 12, ocenię 8 najlepszych
moje paliwo do 2.500km,
sprowadzenie na kołach do 1.200km
po samochody w stanie minimum 6,4* :
prawie jak nowy (nawet 15 letni).Dla ASO po 4 autka, od 900euro * 4szt.
"Z" pracownikiem lub "BEZ":
Wyszukam 40 do 200 aut,wybierzesz miń.8,
sprawdzę też w trakcie nowe ogłoszenia,
zobaczymy do 12, ocenię 8 najlepszych
moje paliwo do 2.700km,
transport Lohr4 do 1.200km
po samochody w stanie minimum 6,4* :
prawie jak nowy (nawet 15 letni).Dla ASO po 8 aut, od 750euro * 8szt.
"Z" pracownikiem lub "BEZ":
Wyszukam 40 do 200 aut,wybierzesz miń.8,
sprawdzę też w trakcie nowe ogłoszenia,
zobaczymy do 12, ocenię 8 najlepszych
moje paliwo do 3.400km,
transport Lohr8 do 1.200km
po samochody w stanie minimum 6,4* :
prawie jak nowy (nawet 15 letni).


Wyjazdy dla autoryzowanych salonów (ceny za komplet z transportem):

Handlowy grupowy "Z" Panią/Panem
w ciemno, bez gwarancji, że dojedzie do PL
ocenię 4 najciekawsze według Pani/a:
Wycieczka Niemcy Wschód od 120euro * 3os.
lub od 160euro * 2os. do 1.200km
po samochody w stanie minimum 2,5* :
mechanika do około 100km
do poprawek blacharka, mechanika, technika.Handlowy grupowy "Z" Panią/Panem
w ciemno, lepszy stan i niższe ceny
ocenię 4 najciekawsze według Pani/a:
2 Giełdy Niemcy Zachód od 220euro * 3os.
lub od 320euro * 2os. do 2.400km
po samochody w stanie minimum 3,0* :
mechanika do około 1.000km
skarbonka: mechaniki i techniki.Handlowy grupowy "Z" Panią/Panem
Wyszukam 10 aut, najlepszy stan i ceny
ocenię 6 najciekawszych według Pani/a:
Niemcy Zachodnie od 320euro * 3os.
lub od 440euro * 2os. do 2.700km
po samochody w stanie minimum 3,5* :
mechanika do około 50.000km
dobry, na szybki handel.Nie jest Pan/Pani czegoś pewna i Ma Pani/Pan pytania?
Proszę pytać (sms lub messenger FB), bardzo chętnie odpowiem.